iVF Riga Ģenētikas centrs

Par mums

Mēs esam vienīgie Latvijā, kas veic pirmsimplantācijas ģenētisko testēšanu uz vietas, mūsu laboratorijā.
Mēs veicam šo testēšanu citām Latvijas klīnikām un ārvalstu. Visas citas Latvijas klīnikas sūta materiālu uz ārvalstīm.

Acīmredzot, mūsdienās medicīnai kļūst zināms arvien vairāk un vairāk par cilvēka gēniem un to mutācijām, kas var novest pie iedzimtām pataloģijām un iespējamai neauglībai. Ar katru gadu tiek atklāti arvien vairāk patieso vīriešu un sieviešu neauglības cēloņu, tā saucamie “neskaidrie” iemesli. Precīza un detalizēta diagnostika ir veiksmīgas ārstēšanas atslēga jebkurā gadījumā – neatkarīgi no diagnozes.

iVF Riga Ģenētikas centrā, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām reprodukcijas un ģenētikas jomā, iespējams iegūt padziļinātu diagnostisko pārskatu pāriem ar neauglību, grūtniecības neiznēsāšanu, neveiksmīgiem IVF mēģinājumiem.

Mūsu Ģenētikas centrā konsultācijas sniedz ārstes-ģenētiķes Dr. Liene Korņejeva, Dr. Ieva Grīnfelde.

Konsultācijas laikā ārsts-ģenētiķis noskaidro anamnēzi, veido pacientu dzimtas koku, analizē augļa hromosomu anomāliju esošos riskus, topošajiem vecākiem nozīmē analīzes kariotipa analīzēm (asins ģenētisko testēšanu). Saskaņā ar iegūtajiem rezultātiem ārsts sniedz slēdzienu par nepieciešamību veikt pirmsimplantācijas diagnostiku.

Embriju skaits, kas analizēti uz ģenētisko patoloģiju: 5346

ART (asistētas reproduktīvās tehnoloģijas) ciklu skaits pēc PGD (jeb PGT-M, Pirmsimplantācijas ģenētiskā testēšana uz monogēnu / 1 gēna mutāciju izraisītam saslimšanām): 16 *

* ģimenēm, kurām veikta ģenētiskā izmeklēšana un molekulāri apstiprināta slimības diagnoze. Pašlaik iVF Riga klīnikā ir veikta embriju testēšana sekojošām ģenētiskām patoloģijām:

  • Hantingtona horeja – HTT gēna mutācijas;
  • Torakālās aortas disekcija un aneirisma – ACTA2 gēna mutācijas;
  • Ihtioze – ALOX12B gēna mutācijas;
  • Neironu ceroīdā lipofuscinoze – TPP1 gēna mutācijas;
  • GM1-Gangliozidoze – GLB1 gēna mutācijas;
  • Miotubulārā miopātija – MTM1 gēna mutācijas;
  • Dišēna un Bekera muskuļu distrofijas – DMD gēna mutācijas

2014. gadā Latvijā tika atvērts pirmais Baltijas valstīs un Ziemeļeiropā Ģenētikas centrs. Ģenētikas centrā darbu uzsākusi mūsdienīga laboratorija, kas ļauj veikt gan citoģenētisku, gan molekulāri ģenētisku izmeklēšanu.

Akreditētās metodes

Elastīgā sfēra metožu apraksti