Pārtraukušās grūtniecības materiāla ģenētiskā izmeklēšana

Ģenētikas centra iVF Riga laboratorijā veic pirmajā trimestrī (līdz 12. gr. ned.) pārtraukušās grūtniecības (missed abortion) materiāla ģenētisko izmeklēšanu.

Kas ir pārtraukušās grūtniecības materiāla ģenētiskā izmeklēšana?

Pārtraukušās grūtniecības materiāla ģenētiskā testēšana ir augļa (embrija) visa hromosomu komplekta analīze, kas tiek veikta ar NGS metodi (Next generation sequencing – ar šo metodi iespējams noteikt 1-22 autosomu un X, Y dzimumhromosomu nelīdzsvarotās hromosomālās aberācijas.

Šī metode dod skaidru atbildi uz jautājumu, vai pārtraukušās grūtniecības iemesls ir augļa hromosomālā patoloģija. Testēšanas rezultāts var palīdzēt pacientiem atrast grūtniecības pārtraukšanās iemeslu un izstrādāt stratēģiju veiksmīgai bērna ieņemšanai un grūtniecībai.

DNS kontaminācijas tests tiek veikts, lai izslēgtu mātes DNS kontamināciju.

Visbiežākie grūtniecības pārtraukšanās iemesli pirmajā trimestrī (līdz 12. gr. ned.)
  • spontānas augļa hromosomu anomālijas;
  • hromosomu anomālijas auglim, ja vecākiem ir izmainīts kariotips (translokācijas).
Ko darīt, ja Jūs esat saskārušies ar spontāni pārtraukušos grūtniecību?

Ir jāsavāc pārtraukušās grūtniecības materiāls (horijs vai auglis) un jānogādā pēc iespējas ātrāk klīnikā iVF Riga: Zaļā iela 1, 2. stāvā reģistratūrā. Materiālu var ievietot tīrā, noslēdzamā trauciņā un apliet ar fizioloģisko šķīdumu. Līdz nogādāšanai klīnikā paraugu drīkst uzglabāt ledusskapī 1-3 dienas 3-8⁰C. Ja fizioloģiskais šķīdums nav pieejams, tad materiālu iespējams uzglabāt ledusskapī bez papildus šķidruma vai tīrā ūdenī līdz 12 stundām, vai saldētavā bez papildus šķidruma ilgāku laika posmu, līdz nogādāšanai klīnikā. Pieejami komplekti ar trauciņu un fizioloģisko šķīdumu materiāla savākšanai mājas apstākļos, ja grūtniecība pārtraukta medikamentozi. Ja Jums tādi būtu noderīgi, lūdzu sazinieties ar mums: +371 67111117; ivfriga@ivfriga.eu

Pārtraukušas grūtniecības gadījumā, pirms stāšanas stacionārā grūtniecības atrisināšanai, iesakām sazināties ar mūsu speciālistiem, lai iegūtu informāciju par materiāla ievākšanas un transportēšanas kārtību turpmākai izpētei:

Тālr.: (+371) 67 111 117; (+371) 25 641 022; (+371) 28 658 553

Nododot materiālu pārtraukušās grūtniecības (missed abortion) ģenētiskai testēšanai, nepieciešams nodot arī sievietes perifēro asiņu paraugu, lai nepieciešamības gadījumā, testējot materiālu, būtu iespējams izslēgt mātes šūnu kontamināciju.

Ienākot klīnikā, testējamo materiālu ir jāreģistrē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un aizpildot nosūtījuma formu horija audu izmeklēšanai. (Izmeklēšanas maksa – 305.00 €. Analīžu rezultāti pacientiem tiek izsniegti 3-4 nedēļu laikā).

NB! Ja analīzei nav ņemts svaigs pārtraukušās grūtniecības materiāls, bet tas ticis nosūtīts histoloģiskai izmeklēšanai un tajā ir konstatēti horija audi, materiāls ir derīgs augļa hromosomālā profila noteikšanai. Šādi paraugi parasti tiek uzglabāti parafīna blokos slimnīcas patoloģijas nodaļā. DNS izdalīšana un analīze šādam paraugam maksā 340 eiro.

Gadījumā, ja horija audos ir konstatētas hromosomu skaita (kariotipa) izmaiņas, iesakām pieteikties konsultācijai pie ārstes-ģenētiķes Dr. Ievas Grīnfeldes. (Konsultācijas maksa – 70.00 €), lai izstrādātu tālākas taktikas plānu veiksmīga rezultāta sasniegšanai.