Dzīves stila ģenētiskie testi Viva Genomics

Viva Genomics: dzīves stila ģenētiskie testi
Tagad arī Latvijā ir iespējams veikt DNS ģenētiskos testus, kas palīdz vairāk saprast sevi un noteikt sev piemērotāko dzīves stilu un ieradumus!

Atklāj sevi no jauna – gēnu līmenī un esi sevis labākā versija!
iVF Riga Ģenētikas centra dzīves stila DNS testi

Katram no mums ir jautājumi, uz kuriem meklējam atbildes katru dienu. Vienam tas ir jautājums par pareiziem ēšanas ieradumiem, par vitamīniem – ko lietot, ko nelietot, kā cīnīties ar lieko svaru, kā iegūt vairāk enerģijas un spēka, lai sasniegtu iecerētos rezultātus un galu galā – kādus kosmētiskos līdzekļus lietot, lai āda saglabātu veselību un jaunību.

Mūsu DNS testi var palīdzēt rast atbildes un uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti. Mēs to varam teikt, jo patiesi Jūsu gēniem ir ļoti nozīmīga loma prāta un ķermeņa darbībā. Izmaiņām gēnos, apvienojumā ar ārējās vides faktoriem, var būt liela ietekme uz izskatu, uzvedību un veselību kopumā.

Jums ir pieejami šādi testi:

 • Ādas diagnostikas DNS tests
 • Vielmaiņas DNS tests
 • Vitamīnu vielmaiņas DNS tests
 • Sporta sasniegumu DNS tests
 • Uzvedības un mentālās veselības DNS tests

Katrs tests – 160 EUR
Tests tiks izpildīts 2-4 nedēļu laikā
Rezultātu skaidrojumu par Vielmaiņas un Vitamīnu vielmaiņas testiem varat saņemt arī konsultācijā ar Uztura speciālistu. Komplekta cena 315.00 EUR.

Testu varat veikt Ģenētikas centrā iVF Riga, kā arī testa parauga paņemšanas komplektu varat iegādāties https://ivfriga-online.lv

Pat nelielas izmaiņas, kas tiks ievērotas pēc testa rezultātu saņemšanas, labvēlīgi ietekmēs Jūsu dzīves kvalitāti un motivēs jauniem sasniegumiem!

Atklāj sevi no jauna – gēnu līmenī un esi sevis labākā versija!

Ādas diagnostikas DNS tests
 • kāda sastāva kosmētika ir vispiemērotākā
 • kādi uztura bagātinātāji ir piemēroti
 • kādi ir striju un celulīta veidošanās riski
 • kādiem produktiem uzturā pievērst uzmanību
 • kādas skaistumkopšanas procedūras ieteicams izvēlēties
 • telomēru atjaunošanās spēja
 • oksidatīvā stresa līmenis

Kolagēns ir viena no galvenajām olbaltumvielām, kas veido mūsu ķermeņa audus. Atrodas ne tikai ādā, bet arī kaulos, muskuļos, locītavās u.c. Tātad tam ir ļoti būtiska loma mūsu ādas veselībā un jaunības saglabāšanā. Tā veidošanos ietekmē dažādi gēni, un šo gēnu izmaiņas mēs izvērtēsim, lai pateiktu, kas tieši Jums ir ieteicams.

Aizsardzība pret UV stariem
UV starojums ir viskaitīgākais vides faktors jaunas ādas saglabāšanai. Ķermenim ir aizsargmehānisms – melanīna veidošana. MC1R un ASIP gēni ir visnozīmīgākie melanīna produkcijā, bet biežo ģenētisko variantu dēļ to funkcija var būt nepilnīga.
Mūsu atbilde būs par Jūsu ģenētisko aizsardzību – kāda tā ir? Vai Jūsu organisms ir labāk pasargāts no UV starojuma vai ir jāpievērš īpaša uzmanība aizsardzībai.

Oksidatīvais stress
Cilvēka organismā katru mirkli veidojas vielmaiņas reakciju «atkritumi», ko sauc par brīvajiem
radikāļiem. Šie savienojumi var radīt audu bojājumus ilgtermiņā, un līdz ar to ādas novecošanos. Ja to ir liels apjoms, tad tie rada oksidatīvo stresu, kurā tiek bojātas šūnas. Testētie gēni kodē svarīgus brīvo radikāļu pārveidotājus, un to izmaiņu gadījumā var veidoties oksidatīvais stress.
Jūs noskaidrosiet, kāda ir tieši Jūsu ģenētiskā aizsardzība pret oksidatīvo stresu un kāda ir Q10 pārstrādes spēja.

Bioloģiskais vecums
Hromosomu galos ir īpaši atkārtojumi, ko sauc par telomērām. Pēc katras šūnu dalīšanās telomēras saīsinās. Ja tas kļūst pavisam īss, šūna it kā «aizmieg», nevar veikt savas funkcijas, un tādejādi traucē apkārtējās šūnas. Daži gēni mums palīdz saglabāt telomēru garumu, bet arī šeit ir svarīgi, vai ir kādas izmaiņas
Šeit ieteikumi koncentrēsies uz uzturvielām, kas Jums ir nepieciešamas, lai tās piedalītos telomēru garuma atjaunošanā, kas ir ļoti būtiska novecošanās aizkavēšanā.

Ādas elastīgums
Strijas ir zemādas, ādas vidējā slāņa, saistaudu plīsums, kas rodas, ja ādai strauji jāstiepjas. Striju veidošanās ir atkarīga no dažādiem faktoriem, taču būtiska ir ģenētika. Ādas sastāvā ietilpst dažādi proteīni, kas nodrošina ādas elastīgumu. Ja kāds no šiem proteīniem nedarbojas pareizi, pastāv paaugstināts risks striju attīstībai.
Ko Jūs uzzināsiet? Kāda ir tieši Jūsu ģenētiskā aizsardzība, un sniegsim ieteikumus, kas tieši Jums ir svarīgi, lai atbilstoši savam aizsardzības līmenim maksimāli saglabātu ādas elastīgumu.

Celulīts
Celulīts ir patoloģiski palielinātas taukaudu šūnas un uzkrāšanās zemādas slānī dažādās ķermeņa vietās. Ir pierādīta ģenētisko faktoru ietekme celulīta attīstībā, kas var palielināt risku. Savlaicīgi apzinoties šos riskus, iespējama celulīta savlaicīga atklāšana un novēršana.
Jūs uzzināsiet tieši savu ģenētisko aizsardzību un saņemsiet ieteikumus par profilakses pasākumiem, kopšanas līdzekļu sastāviem, procedūrām un uztura bagātinātājiem.

Vielmaiņas DNS tests
 • vai ir jēga dzert kofeīnu saturošus dzērienus enerģijas iegūšanai
 • kāpēc tik ļoti kārojas saldumus
 • kāpēc liekais svars nepazūd tik ātri, cik gribētos
 • kas nosaka sāta iestāšanās sajūtu
 • kāds ir tauku uzkrāšanās risks
 • ja nepieciešama diēta, tad kāda ir piemērotākā

Jūs uzzināsiet savas vielmaiņas predispozīcijas, kas palīdzēs Jums optimizēt savus ēšanas ieradumus un justies labāk. Nav jāveic vienmēr milzīgas izmaiņas, bet ir jāizdara tieši tā, kā Jums ir labāk.

Uzzināsiet, kāds ir Jūsu kofeīna metabolisms – vai Jums ir jāsamazina kofeīnu saturošu dzērienu patēriņš vai nē. Vai kafija ir Jūsu enerģijas avots vai nē.

Uzzināsiet, kāda ir Jūsu taukskābju vielmaiņa. Sniegsim rekomendācijas par Jums piemērotu uzturu – cik būtiska tieši Jums ir uzturā lietot gaļu, vai vairāk ir jālieto augu eļļu saturoši produkti, jūras veltes.

Kāda ir Jūsu sāta sajūta un svara pieauguma risks. Uzzināsiet, vai Jums ir nosliece apēst vairāk, un ja nepieciešama diēta – tad kādu labāk izvēlēties.

Noskaidrosiet savu svara pieauguma risku un tieksmi uzkrāt tauku rezerves. Atbilstoši rezultātiem, sniegsim rekomendācijas par uzturu, vēlamām fiziskajām aktivitātēm un procedūrām.

Noskaidrosiet, kāda ir Jūsu kāre uz saldumiem – vai gēni to ietekmē vai nē. Sniegsim ieteikumus, ja gēna izmaiņu dēļ Jūsu kāre uz saldumiem ir paaugstināta.

Uzzināsiet triglicerīdu līmeņa pieauguma risku. Triglicerīdi ir lipīdus saturošas brīvas taukskābes, kas saistās ar glicerolu un uzkrājas tauku šūnās. Tie ir galvenie tauki ķermenī, jo organisms izmanto tos enerģijas iegūšanai, ja ogļhidrāti nav pieejami. Triglicerīdi ir viens no metabolā sindroma marķieriem. Galvenais uzdevums ir, lai triglicerīdu līmenis nepieaug, un šeit ir svarīgi zināt savas noslieces. Ja ir pieauguma risks, tad noteikti īpaši jāpievērš uzmanība uzturam un pareiziem uztura bagātinātājiem.

Vitamīnu vielmaiņas DNS tests
 • vai zemāks vitamīnu līmenis ir dzīvesveida sekas, vai tomēr ģenētiski noteikts
 • kā pareizi izvēlēties nepieciešamos uztura bagātinātājus
 • kam pievērst uzmanību ēdienkartē

B6, B12, C, D, E, B1, Folijskābe (B9), A, Mg
Veicot Vitamīnu vielmaiņas testu, sapratīsiet, kādiem vitamīniem pievērst lielāku uzmanību un kādus sistemātiski kontrolēt asins ainā. Gēni nosaka tieši Jūsu sākotnējo spēju uzņemt vitamīnus un ļaut tiem izpildīt savu paredzēto funkciju, lai Jūs justos labi. Izmaiņas gēnos var ietekmēt nepieciešamos darbības procesus, un veicot testu, Jūs zināsiet, kuras gēnu izmaiņas nav Jums labvēlīgas. Attiecīgi zināsiet, kuri vitamīni būs vairāk jāpapildina caur uzturu un uztura bagātinātājiem.
Sniegsim atbildes, vai vitamīnu koncentrācija ir normas robežās vai pazemināta – nedaudz vai būtiski, rekomendēsim ieteicamo uzturu pa vitamīnu veidiem, kā arī nepieciešamo vitamīnu dienas devu.
Vitamīns B6 – Izmaiņas gēnā var izraisīt pārāk ātru B6 vitamīna izvadīšanu no organisma. B6 vitamīns ir nepieciešams normālai nervu sistēmas funkcionēšanai, sarkanajām asins šūnām (eritrocītiem), cukura metabolismam, turklāt vitamīna deficīts var izraisīt anēmiju.
Vitamīnam B12 ir nozīme mielīna apvalka veidošanās ap nervu šķiedrām. Ja biezāks ir šis apvalks, jo ātrāk nervu impulsi nonāk galapunktā muguras vai galvas smadzenēs. Gēns atbild par asins grupu antigēnu veidošanos uz šūnu virsmas, kā arī regulē vitamīna B12 līmeni.
Vitamīns C palīdz pasargāt no saslimšanām (arī onkoloģiskām), kā arī spēlē lomu daudzās bioķīmiskās reakcijās, piemēram, kolagēna, karnitīna vai neirotransmiteru (dopamīna, derotonīna) izstrādē. Izmaiņās gēnā samazina vitamīna C absorbciju, un var sākties vitamīna C deficīts.
Vitamīns D – gēns kodē proteīnu, kas palīdz piesaistīt D vitamīnu, šādi ietekmējot vitamīna līmeni asinīs.
Vitamīns E palīdz atbrīvoties no brīvajiem radikāļiem, pasargājot šūnas no oksidatīvā stresa. Vitamīns E primāri uzkrājas taukaudos (ap 90%), un tā deficīts var nebūt uzreiz pamanāms fiziski.
Vitamīns B1 jeb tiamīns. Smags vitamīna deficīts noved pie Beriberi slimības, bet viegls trūkums var izraisīt tādus simptomus kā vājums, zarnu problēmas un nervozitāte. Gēns izstrādā proteīnu, kas kalpo kā tiamīna transportieris.
Vitamīns B9, B12 – gēns iesaistīts B9 vitamīna (folijskābe) pārveidošanā metilfolātā. Gēna izmaiņas ir saistītas ar paaugstinātu homocisteīna līmeni asinīs un tādām veselības problēmām kā garastāvokļa traucējumi, paaugstinātu asinsspiedienu, trombofīlijas risku. Ja tas netiek laicīgi noārdīts, tas ievaino asinsvadu un citu audu šūnu sieniņas.
Vitamīns A – gēns konvertē beta-karotīnu retinolā, kas pēcāk tiek izmantots vielmaiņas procesā. Vitamīna deficīts var izraisīt redzes pasliktināšanos tumsā un ir saistīts ar dažādām ādas problēmām – akne, hiperkeratoze.
Magnijs – gēna izmaiņas ir par iemeslu pazeminātam magnija līmenim, ko var labot pareizi lietojot uztura bagātinātājus.

Sporta sasniegumu DNS tests
 • kurš sporta veids ir vispiemērotākais
 • kādām uzturvielu grupām pievērst uzmanību
 • kāds ir aptuvenais nepieciešamais atpūtas laiks starp treniņiem
 • traumu iestāšanās risks
 • ātruma attīstīšana sacensībās
 • muskuļu masas pieauguma līmenis

Muskuļu atjaunošanās
Gēniem ir ietekme uz muskuļu atjaunošanās spēju – cik ilgi Jums būtu ieteicams atpūsties starp treniņiem, lai efektīvi atjaunotos muskuļu šķiedras. Ieteiksim Jums piemērotu uzturu, uztura bagātinātājus, kā arī procedūras, lai uzlabotu treniņu efektivitāti.

Muskuļu spēks
Satvēriena spēks lielā mērā ir ģenētiski pārmantota muskuļu spēka īpašība. Uzzināsiet, kāds ir Jūsu satvēriena spēks un atbilstoši rezultātiem saņemsiet ieteicamā uztura un vingrinājumu ieteikumus.

Izturība
Noskaidrosiet, kāda ir Jūsu izturība. Pētījumi pierāda, ka pētītā gēna izmaiņas ir konstatētas tieši elites sportistiem, kas norāda uz to, ka viņiem ir lielāka izturība un attiecīgi priekšrocības, salīdzinot ar citiem. Saņemsi ieteikumus par uzturu, uztura bagātinātājiem, ieteicamajiem treniņu veidiem, lai uzlabotu savus sasniegumus.

Muskuļu jauda
Muskuļu jauda ir spēja pielietot maksimālu spēku maksimāli īsā laikā. Uzzināsi savu ģenētisko muskuļu jaudu un saņemsi ieteikumus par uzturu un ieteicamajiem treniņu veidiem, lai uzlabotu sniegumu.

Spēka pieaugums
Gēna izmaiņas var izraisīt muskuļu vājumu, vai arī gluži otrādi – paātrināt spēka pieaugumu. Noskaidrosiet savu kapacitāti ātruma attīstīšanai. Sprints vai izturība ir Jūsu stiprā puse?
Uzzināsiet, vai ģenētiski Jums ir palielināts traumu risks, kā arī noskaidrosiet savu kapacitāti ātruma attīstīšanai, kas ir būtiska tieši skriešanā. Tātad sprints vai izturība ir Jūsu stiprā puse?

Mentalitātes DNS tests
 • labāk izpratīsiet savu uzvedību dažādās situācijās – kāpēc es daru tā, un ne citādi. Zinot iemeslu savu emociju izpausmēm, tās ir vieglāk kontrolēt
 • uzzināsiet savu diennakts ritmu, kā arī riskus savai emocionālajai veselībai

Veicot DNS testu, uzzināsiet, kāda ir Jūsu empātijas izpausme; kāda ir ģenētiski noteiktā laimes sajūta; vai esat rīta vai vakara cilvēks; vai ģenētiski ir noteikta trauksmes sajūta pēc kofeīna lietošanas; kāds ir atkarību risks un kāds ir tieši Jūsu sāpju slieksnis. Jūs esat cīnītājs vai nervozētājs.
Zinot savas predispozīcijas, daudzas lietas var atrisināt daudz efektīvāk. Sniegsim Jums rekomendācijas un ieteikumus, jo pat nelielas izmaiņas, kas tiks ievērotas pēc testa rezultātu saņemšanas, labvēlīgi ietekmēs Jūsu dzīves kvalitāti.

Ģenētiskās analīzes ietvaros tiek analizētas atsevišķas izmaiņas gēnos, netiek noteiktas visa gēna izmaiņas. Nav iespējams izslēgt citas ģenētiskas izmaiņas. Tiek rekomendēts konsultēties ar ārstu vai dietologu par ģenētisko analīžu rezultātiem, lai nepieciešamības gadījumā sastādītu Jums piemērotu diētas un aktivitāšu plānu.

Atklāj sevi no jauna – gēnu līmenī un esi sevis labākā versija!

Kā notiek testa veikšana?
 • Pieraksties uz asins nodošanu pa tālruni + 371 67 111 117 vai testa parauga paņemšanas komplektu varat iegādāties https://ivfriga-online.lv​  Parauga paņemšanas komplekts tiks nosūtīts uz norādīto Omniva pakomātu. Pēc tam paraugu (ar mūsu apmaksātu sūtījumu) nosūtīsi mums atpakaļ, un mēs veiksim testu
 • Tests tiks izpildīts 2-4 nedēļu laikā
 • Rezultāti tiks nosūtīti uz e-pastu kodētā veidā
 • Rezultātu skaidrojumu par Vielmaiņas un Vitamīnu vielmaiņas testiem varat saņemt arī konsultācijā ar Uztura speciālistu
Esi sevis labākā versija!